Mladinska izmenjava E-ville

Mladinska izmenjava E-ville

E-ville skupnost je projekt mladinske izmenjave, v kateri je sodelovalo 31 mladih (med 18 in 25 let) iz Slovenije, Italije, Avstrije, Španije in Latvije. Izmenjava je potekala v Celjskem mladinskem centru med 12. in 19. julijem 2018. Motivacija za izvedbo mladinske izmenjave izhaja iz opažanja povečanja sovražnega govora na spletu med mladimi, zato so želeli s tem projektom razširiti pomembnost strpnosti v družbi, krepiti medkulturni dialog, varno uporabo interneta, vzpostaviti sodelovanje med mladimi in spodbuditi zavedanje, kakšne posledice imajo sovražni govor ter poizkusi radikalizacije na mlade in na socialno izključenost le teh.

Z izvajanjem različnih delavnic, predavanj in terenskega dela so prepoznavali načine in vzroke za sovražni govor in radikalizacijo ter pripravili predloge, kako se pravilno odzvati. Obravnavali so, kako so tovrstna sporočila napisana in kako jih lahko preoblikujemo v pozitivna sporočila.

Pripravili so tudi projektno online skupnost ali E-ville skupnost (Facebook skupnost), ki bo služila kot prostor, kamor se bodo mladi lahko obrnili po nasvet kako ravnati, prostor, kjer bodo lahko posneli e-selfie in se pridružili online kampanji proti sovražnemu govoru in radikalizaciji mladih v EU. Prav tako so želeli o skupnost razširiti tudi v sodelujoče države, zato bomo vzpostavili še nacionalne E-ville skupnosti v materinskem jeziku sodelujočih držav, saj so tako lahko dosegli in vključili več mladih, kar je neposredno vplivalo na lokalno skupnost in razmišljanje mladih po vseh sodelujočih državah in ne samo pri gostiteljski skupnosti. Skozi e-ville skupnost so mladi postali ambasadorji proti sovražnemu govoru in radikalizaciji, promotorji strpnosti, evropskih vrednot in vključujoče družbe.

Z vami delimo:

e-priročnik projekta, kjer so združeni rezultati projekta, prosto dostopni vsem, ki bi si želeli okrepiti znanje na področju omenjene problematike;

dokument z rezultati projekta, ki vsebujejo tudi priporočila za Mestno občino Celje in

kompendij dobrih praks Erasmus+: Mladi v akciji v letu 2018, ki ga je izdal MOVIT, in v katerem je predstavljen tudi projekt E-ville.

Projekt sofinancira program Evropske unije Erasmus +