Nova priznanja za oddane metodologije

Nova priznanja za oddane metodologije

Celjski mladinski center je v sklopu projekta StopR skupaj s projektnimi partnerji sprejel in ocenil 3 metodologije mladinskega dela in neformalnega učenja na področju sovražnega govora in boja proti radikalizaciji mladih in medkulturnega dialoga. Metodologije so bile oddane v angleškem jeziku in jih lahko za vaše delo izposodite tukaj.

Zlat Q-mark certifikat oziroma medalja za oddano metodologijo sta prejela Mladinski center Zagorje ob Savi in Zavod Burja, srebrno priznanje kakovosti dela pa je bilo dobil Mladinski center Trbovlje. Kratke opise metodologij si preberite spodaj. Vsem še enkrat iskrene čestitke in mnogo uspeha še naprej!

Zlata medalja

  • Mladinski center Zagorje ob Savi: "Nogometni turnir Brcnimo rasizem"

Osnovna ideja turnirja, ki je del širše iniciative Brcnimo rasizem, temelji na boju proti rasizmu v najširšem pomenu. Ne gre namreč le za izključevanje in zatiranje na podlagi barve kože ampak za vsa ostala izključevanja ter oblike sovraštva, izkoriščanja in potiskanja ljudi na družbeni rob.

  • Zavod Burja: "Metodologija za večjo socialno kulturno in ekonomsko integracijo manjšinskih pripadnikov skozi neformalno učenje"

Glavni namen metodologije za večjo socialno, kulturno in ekonomsko integracijo mladih manjšinskih pripadnikov skozi neformalno izobraževanje je izvedba kulturno – izobraževalnega procesa, v katerem pripadnike z različnimi metodami dela spodbudimo k večji aktivni vključenosti v okolje.

Srebrna medalja

Mladinski center Trbovlje: "Kovček"

"Kovček" je simulacijska igra, ki se osredotoča predvsem na razvijanje ozaveščenosti, razumevanja in empatije udeležencev v zvezi z vprašanji beguncev in migrantov. Namen tega orodja neformalnega učenja je krepitev medkulturnih kompetenc in povečanje empatije med mladimi z oblikovanjem scenarijev posameznikov, ki se nahajajo v zaskrbljujočih situacijah, kjer morajo zapustiti svojo domovino.